Biorezonans – co to jest?

Terapie biorezonansowe budzą duże zainteresowanie. Bazują one na wykorzystaniu naturalnego promieniowania, które emitowane przez komórki organizmu. Każda z nich jest w stanie wywołać wokół siebie pole magnetyczne. Twórcy terapii wskazują, że jeżeli pole to ulega zaburzeniu, przyczyną są zmiany patologiczne. Badanie biorezonansem pozwala wówczas na określenie przyczyny problemów oraz wzmocnienie właściwego pola.

Swoje początki terapia biorezonansem (BRT) ma w 1977 roku. Wtedy trafiła na rynek pod nazwą terapii MORA. Jej twórcami byli Franz Morell i Erich Rasche. Metoda wykorzystuje efekt przedstawiony bliżej przez Alberta Abramsa, który już na początku wieku XX do sprzedaży wprowadził urządzenia mające diagnozować i leczyć różne schorzenia z wykorzystaniem wibracji. Abrams przekonywał nawet, że na podstawie próbki krwi umieszczonej w swojej maszynie jest w stanie określić wyznanie pacjenta.

Zasada działania biorezonansu

Terapeuci, którzy korzystają z biorezonansu, są zdania, że choroby wynikają przede wszystkim z zaburzeń powstających na poziomie przepływu energii życiowej. Mogą być one aktywizowane przez wiele czynników, przykładowo przez nadmierne przemęczenie, stany zapalne, zatrucia. Terapie tego rodzaju zaleca się między innymi osobom z zaburzeniami w obrębie układu odpornościowego, krążenia, przemiany materii, przy problemach neurologicznych, reumatycznych, a także przy infekcjach, na przykład wirusowych, bakteryjnych, pasożytniczych.

Obecnie stosowane maszyny do biorezonansu posiadają wbudowany obwód mierzący rezystancję skórną – czyli aktywność elektrodermalną. Niemniej jednak nie mamy żadnych dokładnych informacji o tym, jak urządzenie działa. Najczęściej jego elektrody są umieszczane na ciele pacjenta lub trzymane przez niego, jak w przypadku aparatów BICOM, a następnie mają one produkować pole elektromagnetyczne mające właściwości lecznicze. W komórkach dochodzi do zmian skoncentrowanych na wyeliminowaniu choroby.

Gdzie możemy skorzystać z terapii biorezonansem?

Do badania nie trzeba się przygotowywać w żaden szczególny sposób. Z badań można korzystać bez ograniczeń wiekowych. Czas trwania pojedynczej sesji jest indywidualny i zwykle trwa około 30 minut. Terapeuci zalecają wykonanie serii sesji z biorezonansem, natomiast ich liczba zależna jest od samopoczucia osoby. Najczęściej rekomenduje się od 4 do 8 sesji.

Aktualnie usługi w tym zakresie świadczone są w wielu gabinetach na terenie całej Polski. Adresy oraz dodatkowe informacje dotyczące prezentowanej metody można znaleźć on-line.