Motor Show 2017 – Genewa

Zapowiada się 148 nowości na tym 87 otwarciu przeglądu motoryzacyjnego w Europie. Pierwsze dwa dni wystawy tj. 7 i 8 marca przeznaczone są dla dziennikarzy. Kolejne 10 dni ( do 19 marca włącznie) wystawa będzie otwarta dla zwiedzających. Jako jedyna wystawa tego typu odbywa się co roku, co stanowi duży atut właśnie na rzecz tego przedsięwzięcia. Jest to miejsce, gdzie oprócz nowości motoryzacyjnych możemy zapoznać się z tym co oferują producenci akcesoriów do tuningu, części zamiennych, a co najciekawsze zaznajomić się z najnowszymi trendami w motoryzacyjnej ekologii gdyż prezentowane są również modele napędzane energią elektryczną i wykorzystujące paliwa alternatywne.

Salon zapowiada prezentację wielu premier europejskich i światowych. Ponadto pokazane mają być również samochody koncepcyjne, które co roku wzbudzają wiele emocji. Pewnie tak będzie również w tym roku. Hale usytuowane przy genewskim porcie lotniczym goszczą jak co roku niemal wszystkie liczące się marki samochodowe. Każdy prezentujący się na targach producent przygotowuję niespodzianki. Chociażby Koncern Volkswagena, który dzielnie podnosi się po aferze Dieselgate zapowiada blisko 60 premier nowych modeli samochodów. Te premiery mają się odbyć tylko w 2017 roku. Podczas Gali poprzedzającej dni prasowe salonu motoryzacyjnego został zaprezentowany model Sedric, który powstał właśnie w koncernie Volkswagen Group Future Center w Poczdamie. Jest to pierwsze autonomiczne auto powstałe w ramach koncernu. Przywołuje się je przez naciśnięcie jednego przycisku w pilocie. Jest bogato wyposażony w czujniki, kamery. Może poszczycić się napędem elektrycznym oraz co istotne zapewnia niebotyczny komfort użytkownikom. Koncern zapowiedział również prezentację takich nowości jak Volkswagen Arteon, nowy Seat Ibiza, Skoda Octavia 245 RS i Porsche Panamera Sport Turismo. Podczas wystawy będzie można zobaczyć debiut nowego Opla Insignii. Zobaczymy też model Crossland X, który w ofercie ma zastąpić Merivę. Skoda zaprezentuje nową Octavię i model Kodiaq w wersji Scout. Toyota przywiezie Yarisa po liftingu. Lifting przeszedł również model Ghibli od Maserati i Rapid Wśród aut koncepcyjnych zaprezentowany będzie m.in. Peugeot Instinct oraz Citroen C-Aircross. Superauta też poszczycą się nowościami, będzie to chociażby Ferrari 812 Superfast. Wśród SUV-ów gwiazdą będzie zapewne nowy model Mitsubishi.

Organizatorzy liczą na to, że uda im się pobić zeszłoroczny rekord kiedy salon odwiedziło 687 000 odwiedzających. Koszt jednorazowego biletu wstępu dla osoby dorosłej to 16 franków szwajcarskich (około 64 zł), natomiast koszt wejścia dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat zapłacą 9 franków szwajcarskich (około 36 zł). Przygotowano także zniżki do grup powyżej 20 osób. W takim przypadku każdy musi zapłacić 11 franków szwajcarskich, czyli około 44 zł. Salon samochodowy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 20:00. W weekendy od 09:00 do 19:00