Pomysł na wystrój po remoncie… skąd?

Na stole leży podpisany akt własności na upragniony dom z ogrodem. Po wielu, długich spotkaniach z bankowcami i notariuszem wreszcie możecie się cieszyć własnym kątem.

Jeszcze przed dopełnieniem formalności wyobrażacie sobie, jak będzie wyglądał dom na zewnątrz, jak go urządzicie w środku i jak zagospodarujecie ogród. Wnętrze to miejsce, w którym macie czuć się swobodnie i wygodnie. Tu ogranicza was tylko wyobraźnia. I może odrobinę posiadane fundusze.

Projektując różne pomieszczenia należy uwzględnić wiele czynników takich, jak przeznaczenie, najczęstszych użytkowników, ich upodobania oraz potrzeby. Inne środku zastosuje się do urządzenia pokoju dla nastolatka, inne do sypialni dla małżeństwa, a jeszcze inne w przypadku łazienki, czy kuchni. Każde z pomieszczeń wymaga indywidualnego potraktowania.

Jeśli nie macie pomysłu na wystrój któregoś z pokoi lub może kuchni, warto skorzystać z pomocy fachowców. Można ich znaleźć w różnych miejscach. Pierwszym – na pewno będą biura projektowe i architektoniczne, gdzie można zasięgnąć porady specjalisty, a także zlecić mu całość zdania. Profesjonalny architekt wnętrz pomoże nie tylko zaprojektować wygląd, ale także zajmie się zakupem materiałów, znajdzie sprawdzoną ekipę remontową, dobierze odpowiednie wyposażenie i dodatki.

Inną drogą na urządzenie wnętrza jest skorzystanie z gotowych pomysłów oraz specjalnych programów projektowych w marketach remontowo-budowlanych. Gotowym pomysłem są na przykład całe komplety mebli do sypialni. Większość producentów wydaje katalogi i posiada galerie zdjęć na stronach internetowych, gdzie można zobaczyć wybrany komplet w kilku różnych ustawieniach i kolorystykach, zarówno frontów szaf, łóżka, komody, jak i pomieszczenia. W takim przypadku wystarczy tylko zmierzyć swoją sypialnię, sprawdzić wymiary mebli i dopasować, by się wszystko zmieściło.

Aranżując kuchnię lub łazienkę również można skorzystać z podobnego rozwiązania. W wielu sklepach meble stoją w już gotowych układach, ale także sprzedawcy oferują możliwość skorzystania ze specjalnego oprogramowania. Trzeba podać wymiary pomieszczenia, ułożenie gniazdek, przyłącza gazowego i wodnego, które zostaną wprowadzone do komputera; następnie wybrać komplet szafek i z pomocą programu oraz wykwalifikowanego sprzedawcy, ustawimy wirtualne meble. Potem tylko nałożenia koloru na ściany i efekt końcowy mamy przed oczami. Z taką wizualizacją zostaje tylko decyzja o zakupie.